e-commerce naszym zdaniem

4 treści dla e-sklepu

e-sklep
0
(0)

Przedstawiamy 4 rodzaje treści dla e-sklepu. Zakupy przez internet są wygodnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają czasu chodzić po sklepach lub po prostu nie lubią tego robić.

Odpowiednio dopasowane treści dla e-sklepu pozwolą przekazać najważniejsze informacje i zachęcić potencjalnych klientów do zakupu. Prowadząc sprzedaż za pośrednictwem internetu dobrze zdawać sobie sprawę z tego, jakiego rodzaju treści powinny pojawić się w naszym  e-sklepie. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które naszym zdaniem doskonale sprawdzą się w branży e-commerce.

1. Zakładka “o nas”

Niektórzy uznaliby tę część menu e-sklepu za zbędną. Tymczasem prezentacja marki to inwestycja w dobry wizerunek i sposób na zwiększenie wiarygodności firmy w oczach klientów. Klient, który wie, od kogo kupuje dany produkt na pewno szybciej zdecyduje się na zakup, bo nie będzie miał wątpliwości co do wiarygodności sprzedawcy. W zakładce “o nas” możemy nie tylko poinformować o profilu działalności firmy, jej misji czy historii, ale także pochwalić się osiągnięciami (jeśli takie mamy na swoim koncie) – wyróżnieniami, certyfikatami, statystykami.

treści dla e-sklepów
Fot. www.pixabay.com

2. Opisy produktów

Sprzedaż przez internet wymaga przekazania klientom jak największej ilości informacji, które pomogą im w podjęciu decyzji zakupowej. Mogłoby się wydawać, że to oczywistość. Jednak niektóre treści dla e-sklepów wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Sklepy nie uzupełniają swojej strony o szczegóły charakteryzujące sprzedawane przedmioty czy usługi w formie atrakcyjnych opisów.

Inwestycja w opisy produktów przynosi dwojaką korzyść. Po pierwsze, pełnią one funkcję informacyjną, przekazując osobom odwiedzającym nasz sklep informacje o produkcie czy usłudze. A to pozwoli im zweryfikować, czy oferowana rzecz spełnia ich oczekiwania. Po drugie, opis produktu to dobre miejsce na umieszczenie słów kluczowych, które pomogą wypozycjonować Twój sklep, czyli sprawić, że będzie on wyżej w wynikach wyszukiwania. To podstawy działania z zakresu SEO.

Oprócz tekstowej charakterystyki produktów warto urozmaicić nasz e-sklep także zdjęciami, jeśli sprzedawane przez nas produkty są namacalne, a nawet materiałami wideo. To one rządzą dzisiejszym rynkiem.

3. Blog firmowy

Jak w każdej witrynie, również w e-sklepie przyda się takie miejsce, w którym będziemy mogli umieszczać aktualne informacje, np. te o promocjach, udziale w eventach branżowych, nagrodach itp. Dlatego dobrze jest mieć firmowego bloga m.in. do “chwalenia się”.

Informowanie o aktualnościach to jednak nie jedyna funkcja blogów. Możemy tak również publikować porady dla klientów, np. o doborze farb do różnych pomieszczeń, jeśli zajmujemy się produkcją emulsji. Osoby poszukujące inspiracji i rad w tym zakresie, dzięki takim treściom trafią na nasz serwis. A być może dokonają zakupu naszych produktów. Działania content marketingowe prowadzone na blogu pomogą jednocześnie wykreować wizerunek firmy jako eksperta w swojej dziedzinie.

4. Newsletter

W branży e-commerce newslettery dają duże pole do popisu. Możesz prezentować w nich swoje produkty za pomocą zdjęć i linków do strony z daną kategorią lub konkretnym przedmiotem. W newsletterach mile widziane będą też odnośniki do treści dla e-sklepów pojawiające się na blogu. Mailing może przybierać różne postacie. W zależności od typu produktów, jakie sprzedajemy, warto zastanowić się, w jaki kontekst wpisuje się nasza oferta, aby odbiorcy otrzymali nie tylko czysto promocyjnego maila, ale także mieli szansę wyciągnąć z niego coś dla siebie.

Oceń artykuł

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić artykuł.

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszym który oceni artykuł


Monika LET PR