naszym zdaniem

E-mail, czyli kontakt na wagę złota

Blog - email
0
(0)

Zdobycie jak największej liczby klientów to jeden z głównych celów właścicieli sklepów internetowych. Nie każdy może sobie pozwolić na reklamę internetową. Jest jednak sposób, aby dotrzeć do odbiorców niewielkim kosztem i skłonić ich do zakupów w Twoim e-sklepie. Skutecznym rozwiązaniem okazuje się być e-mail.

Stale rosnący w internecie handel sprawia, że z przebiciem się z ofertą mają problem zarówno nowe podmioty, jak i doświadczeni na tym polu gracze. Każdy szuka sposobu na zaistnienie i zdobycie nowych odbiorców. Często jest to bardzo trudne zadanie, szczególnie jeśli do dyspozycji mamy ograniczony budżet. E- mail okazuje się być pomocnym rozwiązaniem. Dzięki niemu można stworzyć bazę mailingową, do której dołączą osoby zainteresowane ofertą. W zamian będą otrzymywać wysyłane do nich różnego rodzaju komunikaty, np. o akcjach promocyjnych, konkursach. Wszystko to brzmi bardzo obiecująco, jednak co zrobić, żeby klient sam chciał się znaleźć w naszej bazie? Jest na to kilka skutecznych sposobów!

e-mail
www.pixabay.com

Jak za pomocą pop-upu zdobyć e-mail? 

Promocja to słowo klucz. Niewiele rzeczy tak skutecznie działa na wyobraźnię i zmysły klientów jak właśnie atrakcyjne ceny. Wykorzystaj to! Wchodzącym na stronę sklepu wyświetl okno z pop-upem, informujące o zniżce na zakupy w zamian za dołączenie do listy subskrybentów. Proste i działa, a co najważniejsze wzrasta prawdopodobieństwo, że klient zapisze się na newsletter. Oferując rabat w zamian za pozostawienie adresu e-mail, klient nie czuje się wykorzystywany i ma świadomość, że swoim działaniem zyskuje zakup tańszego produktu.

Stały formularz na stronie

Każdy, kto odwiedza sklep internetowy nie powinien mieć problemu ze znalezieniem formularza zapisu do newslettera. Najczęściej umieszczany jest  on na stronie głównej i kolejnych podstronach w taki sposób, aby był łatwo widoczny. W przypadku braku formularza pop-up, to przy nim powinno zastosować się odpowiednią zachętę do pozostawienia adresu, np. informacja o nowych kolekcjach lub nadchodzących promocjach i wyprzedażach.

 

Maile transakcyjne

Nie każdy klient kupujący w twoim e-sklepie jest subskrybentem newslettera. W dobie ogromnej konkurencji, część osób woli ograniczać do siebie dopływ reklam, wybierając tylko sprawdzone kanały. Po odpowiedniej zachęcie może się to jednak zmienić. Upominek, rabat lub poradnik zamieszczony w mailu transakcyjnym po dokonanych zakupach w zamian za dołączenie do listy subskrybentów to doskonałe rozwiązanie, które usatysfakcjonuje każdą ze stron. Dobrym sposobem jest też prośba o ocenę produktu, komentarz, opinię lub wypełnienie ankiety. Należy jednak zwrócić uwagę, aby komunikat był widoczny. Dużą rolę odgrywa tutaj dopracowana grafika i widoczny przycisk CTA.

Media społecznościowe

Na prowadzenie fanpage swojego sklepu w mediach społecznościowych decyduje się spora część osób. Jest to świetny sposób na komunikację z klientem, ale również na prezentację oferty sklepu. Nie wszyscy obserwatorzy mogą jednak wiedzieć o newsletterze. Dobrze jest więc wykorzystać i ten kanał, żeby rozbudować swoją bazę mailingową. Zachętą do zapisu do newslettera mogą być m.in. kody rabatowe dla nowych subskrybentów i różnego rodzaju bonusy. Warto też organizować wszelkiego rodzaju konkursy, aby pozyskać nowe adresy e-mail.

 

 

Oceń artykuł

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić artykuł.

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszym który oceni artykuł


Łukasz LET PR