naszym zdaniem

Zdjęcia i video w e-sklepie

Blog - photo - video
0
(0)

Sprzedaż w internecie napędzają atrakcyjne ceny, ale istotna jest również odpowiednia prezentacja produktów. Oprócz szczegółowych opisów, ogromne znaczenie mają dokładne zdjęcia lub filmy video.

Zachęcenie klienta do podjęcia decyzji o zakupie oferowanego przez nasz e-sklep produktu jest trudne. Trzeba zadbać nie tylko o ciekawą wizualnie stronę i rozbudowany asortyment. Klienci szczegóły dotyczące, np. parametrów technicznych czy rozmiarów ubrań, poznają z odpowiednio przygotowanych opisów. Jednak elementem, który pozwoli ich przekonać ostatecznie do wyboru konkretnej rzeczy są dokładne zdjęcia i filmy je prezentujące.

Zdjęcia, znaczą tyle co tysiąc słów

Zalet płynących z dobrze przygotowanych zdjęć produktów jest wiele. Dzięki nim można zwiększyć atrakcyjność sklepu internetowego, zbudować jego odpowiedni wizerunek czy wyróżnić się na tle konkurencji. Realistyczne pokazanie produktu może też przełożyć się na zredukowanie liczby zapytań związanych z cechami produktu, a co za tym idzie zmniejszyć ilości reklamacji i kosztów obsługi posprzedażowej. Aby tak się stało, zdjęcia muszą prezentować wysoką jakość, być dokładne i atrakcyjne dla odbiorców. Ważne jest więc pokazanie cech, które są istotne z punktu widzenia użytkownika. Warto zaprezentować produkt pod różnymi kątami. Istotne jest także pokazanie elementów, które są ich wyróżnikiem, np. ciekawy nadruk lub atrakcyjny design.

zdjęcia
Fot. www.orsay.com/pl

Video, czyli zobaczyć więcej

Główną różnicą między sklepem stacjonarnym a internetowym jest brak możliwości dotknięcia produktu lub przymierzenia go, na niekorzyść tego drugiego. W efekcie rezygnujemy z jego zakupu. Materiały w formie filmów pozwalają zaprezentować produkt w pełnej okazałości. Nie dziwi więc, że ich popularność w e-sklepach ciągle wzrasta. Poza tym video umożliwia dotarcie do zupełnie nowych odbiorców, zyskując na tym więcej możliwości promocji. W takim filmie produkty można zaprezentować na wiele sposobów, np. na modelce lub w formie filmów instruktażowych i tutoriali, które pokazują możliwości urządzeń. Ciekawym rozwiązaniem będą też testy sprzętów i ich recenzje.

zdjęcia
Fot. www.nike.com.pl

Przygotowując zdjęcia i materiały video do sklepu internetowego, trzeba zadać sobie pytanie: czy sposób prezentacji produktów w pełni oddaje ich cechy i spełnia oczekiwania internautów? Jeśli nie, istnieje duża szansa, że klienci zdecydują się na wizytę w sklepie stacjonarnym. Konieczne jest więc, aby zdjęcia i video nie tylko przyciągnęły, ale i skłoniły do zakupów w e-sklepie.

Oceń artykuł

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić artykuł.

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszym który oceni artykuł


Łukasz LET PR