naszym zdaniem

Co zrobić, żeby posty na Facebooku były bardziej widoczne?

Zasięgi, statystyki to zmora wszystkich, którzy na co dzień zajmują się prowadzeniem fanpage’u. Poniżej przedstawiamy 5 sposobów na to, żeby posty na Facebooku były bardziej widoczne.

1. Czas na video

Już od pewnego czasu Facebook stosuje różne metody, by ograniczyć widoczność postów. Jednym ze sposobów na uzyskanie jak największego zasięgu organicznego jest zamieszczanie materiałów wideo. Obecnie posty na Facebooku w formie krótkich filmików są najlepszym sposobem na zwiększenie widoczności fanpage’u. Przygotowanie video nie jest już tak skomplikowane, jak kiedyś. Nawet przy pomocy telefonu i darmowego programu do montażu można stworzyć atrakcyjny materiał. 

2. Ukryte korzyści

Podczas planowania postów na Facebooku pojawia się opcja dodania przycisku bezpośrednio kierującego do wyznaczonego przez nas miejsca. Może to być, np. strona internetowa, numer telefonu lub adres. Warto skorzystać z tego rozwiązania, bo poza widocznością posta zyskamy również szansę na zatrzymanie odbiorcy.

3. Niestandardowe rozwiązania

Warto korzystać z różnych rodzajów postów na Facebooku. Zamiast robić kolejny album, tym razem zrób wpis w formie karuzeli lub pokazu slajdów. Stosowanie różnych formatów wzbudzi zainteresowanie wśród odbiorców, co będzie widoczne po zasięgach. Ciekawe, nieszablonowe posty na Facebooku zdecydowanie pozwolą też wyróżnić się spośród konkurencji.

4. Szybkie działanie

W internecie wiadomości rozchodzą się z prędkością światła. Tutaj panuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy. Jeśli chcesz, żeby Twój fanpage był widoczny, to staraj się być na bieżąco. Nie publikuj informacji z przed miesiąca. Staraj się oferować obserwatorom treści unikatowe lub najnowsze, a zobaczysz, że zasięgi Twoich postów gwałtownie wzrosną.

5. Przepis na sukces

Aby zostać social media ninja wystarczy zrozumieć jedną, prostą zasadę. Należy zastanowić się, na czym polega sukces mediów społecznościowych. Wszystkie tego typu portale opierają się na tym samym schemacie, który zakłada nawiązywanie relacji między ludźmi. Chcesz zwiększyć widoczność postów na Facebooku? To wchodź w interakcje ze swoimi fanami. Pokaż, że Ci na nich zależy, a Facebooku na pewno to doceni. 

Leave A Comment