e-commerce naszym zdaniem public relations

Po co firmom baza mailingowa?

baza mailingowa
0
(0)

Baza mailingowa to podstawa w email marketingu, który jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi komunikacji. Obecnie ponad 97% internautów w naszym kraju posiada swoją skrzynkę mailową. Co zatem zrobić, aby zdobyć ich adres? 

Baza mailingowa od zera

Dobrym sposobem na rozpoczęcie budowania bazy mailingowej jest strona internetowa. To miejsce, gdzie trafiają osoby zainteresowane Twoją działalnością, dlatego istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że tam znajdziesz swoich subskrybentów. Dodaj formularz zapisu na newsletter do swojej strony www tak, aby był widoczny dla odbiorcy. Bardzo ważne jest to, żeby zadbać o atrakcyjną kreację graficzną, która zachęci do zapisania się do bazy mailingowej. Warto zaprezentować także korzyści wynikające z subskrypcji, np. zniżki, kody promocyjne lub bezpłatne poradniki.

Wykorzystaj media społecznościowe

Teraz, dzięki możliwości prowadzenia kampanii reklamowych w mediach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram, możesz w łatwy sposób trafić do konkretnej grupy odbiorców. Wykorzystaj to do zbierania adresów. Podobnie jak w przypadku strony internetowej, stwórz przyciągającą grafikę i zachęć odbiorców do dołączenia do Twojej bazy mailingowej.

Korzystaj z okazji

Wydarzenia organizowane przez Twoją firmę to idealna okazja do zdobywania nowych kontaktów. Przygotuj formularze i rozdaj je uczestnikom. Nie potrzebujesz dostępu do internetu. Sam możesz później wprowadzić wszystkie dane do bazy mailingowej. Takie działanie umożliwi Ci pozostanie w kontakcie z Twoimi potencjalnymi klientami i sprawi, że wyeliminujesz ryzyko przypadkowych subskrybentów.

RODO a baza mailingowa

Podczas budowania swojej bazy mailingowej należy pamiętać o najnowszych przepisach, które obowiązują od ubiegłego roku. Nowe rozporządzenie nakłada obowiązek na administratora danych na pobieranie zgody oraz informowanie odbiorcy o przechowywaniu jego danych osobowych. Każdy użytkownik ma prawo do wglądu, zmiany, przeniesienia oraz usunięcia swoich informacji. Dane osobowe powinny również być odpowiednio zabezpieczone przez administratora.

Pamiętaj o najważniejszej zasadzie! Nigdy nie kupuj gotowej bazy mailingowej. Jest to niezgodne z prawem, a ponadto nie przyniesie żadnych efektów. Natomiast może skutkować tym, że stracisz swoją wiarygodność wśród klientów.

Oceń artykuł

Kliknij w gwiazdkę aby ocenić artykuł.

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Nie ma jeszcze ocen, bądź pierwszym który oceni artykuł


Dorota LET PR

Test

Leave A Comment